Hakkımızda

Zembereği insan olan bir dokuma tezgâhı gibidir hayat…
Sabır, Özen, Yetenek ister…
İlmik ilmik dokursun…
Dik durmaya çalışırsın…
Ve tüm kalbinle şükredersin yaradanın sana verdiklerine…

Misyon

Misyonumuz; sağlıklı ve huzurlu ibadet etmenin herkesin hakkı olduğu düşüncesiyle, kalite ve yenilikçi çizgimizden taviz vermeden müşterilerimize özel fark oluşturan çözümler üretmek...

Vizyon

1960 yılından beri faaileytte olan Tavus Halı Pazarlama, kurulduğu günden beri sürekli hedef büyüterek, % 100 koşulsuz müşteri memnuniyetinden aldığı güçle Türkiye’nin en iyi halı üreticisi olma ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor..

Tavus Cami Halıları
1960'dan Bugüne Yarım Asrı Aşkın Tecrübe..

Manisa’nın Demirci ilçesinde 1960 yılında üretime başlayan Tavus Halı, bugün 16.500 metrekare kapalı üretim tesisine sahip duruma gelmiştir. Bir asırlık aile deneyimi bugün yerini modern tesislere bırakmış geçmişten gelen bilgi ve birikim; bugün Tavus Halı’nın geldiği noktada kendini iyice göstermiştir.

Yüzde yüz yün halı üreten Tavus Halıcılık, ürettiği halıları sadece üretmekle kalmamış bizzat yerine giderek montajını da yapmaktadır. Üretim tesislerine gelen ve ülkemizin belirli yörelerinden alınan kaliteli yünler ilk olarak yıkamaya girer,preslenen yün harmanlama ünitesinde harmanlanır. Oradan iplik yapılmak üzere banta alınır, bantta çile haline getirilen yün tekrar yıkamaya girer yıkanıp boyanan iplikler dokumaya hazır hale getirilirken her aşamada kalite kontrol testleri yapılır ve sonrasında dokuma tezgahına alınır. Son sistem bilgisarlı dokuma tezgâhlarında özenle işlenen halılar sırasıyla traş, lark, overlok, rulolama
işleminden geçtikten sonra sevkiyata hazır hale getirilir. her aşaması özenle kontrol edilen yünlerimiz uzman ekiplerimizce döşenir.

Desinatörlerimizin hazırladığı klasik ve modern İslam mimarisinin özelliklerini taşıyan desenler dokuma tezgâhlarında işlenmeye başlar. ‘‘Müşteri odaklı üretim’’ anlayışını kendine ilke edinen firmamız, müşterilerimizin ihtiyaç ve talebine göre üretim yapmaktadır. Camiye özel tasarımlar ve renkler tarafımızdan seçilir, yada caminin özel tasarımına uygun olarak üretilir.

Tavus Halı - Cami Halıları
Üretim

Yün halılarımız Uluslar arası Yün Birliğinin vermiş olduğu WOOLMARK belgesine sahiptir. Bu standartlara göre üretilen halılarda keçeleşme riski ortadan kaktığı için daha parlak ve yoğun bir yüzeye sahiptir. Firmamız, sadece kaliteli ve sağlıklı üretimde belirli standartları garanti edebilen üreticilerin alabildiği Uluslararası Yün Birliği’nin Wollmark Sertifikası, Bütün dünyanın kabul ettiği bir sertifikadır, yün halı üretiminde ve hizmette kalite’nin garantisidir.

Ayrıca ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Belgesi bulunan firmamız, kaliteden taviz vermeyerek müşterilerinin memnuniyetini en üst seviyede tutmayı kendine amaç edinmiştir.

Tavus Halı bugün bünyesinde 100 çalışanı ve alanında uzman pazarlama ekibiyle hizmet vermektedir. Yıllık 300 bin metrekare üretime sahip tesislerde üretilen halılar montaj aşamasına kadar tavus halının kontrolündedir. Baba mesleğini devam ettiren Tavus Halıcılık cami sektöründe saygın bir konumda bulunmayı kendisine ilke edinmiş ve bunu 30 binin üzerinde camiye halı sererek göstermiştir. Biz Tavus Halı olarak dededen devraldığımız mesleğimizi layıkıyla yapmak için çaba sarf ediyoruz. Onların attığı ilmiklerin üzerine elimizden geldiğince bizde katkıda bulunmaya çalışıyoruz.

Tavus Halı - Cami Halıları

Kurulduğumuz günden bugüne hedefimiz hiç değişmedi; % 100 koşulsuz müşteri memnuniyetinden aldığımız güçle Türkiye’nin en iyi halı üreticisi olmak ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktır.
Selametle…